Okolice oczu to obszar twarzy bardzo ważny w kontekście całego wyglądu. Wiadomo, że tak zwane worki pod oczami, opuchlizna czy widoczne w tych okolicach zmęczenie bardzo negatywnie wpływa na wygląd zewnętrzny. W salonach kosmetycznych możemy znaleźć zabiegi, które pomogą nam w polepszeniu stanu okolic oczu.

Jedną z takich propozycji jest zabieg wokół oczu przy użyciu fal radiowych. Ten zabieg można spotkać również pod nazwą thermaliftingu i działa on w sposób następujący – włókna kolagenowe wokół oczu podgrzewają się, przez co następuje ich kurczenie, a następnie stymulacja tkanki pod skórą, która wytwarza większą ilość kolagenu [https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolagen], zapełniającego miejsca, w których brakuje białek kolagenowych. To wszystko powoduje napięcie skóry, uczynienie jej bardziej elastyczną, a przede wszystkim zmniejszenie się tak zwanych worków pod oczami oraz wygładzenie zmarszczek. Dodatkowo zabieg ten można rozszerzyć o fale radiowe z dodatkiem ampułki, która nada skórze jędrność, nawilży ją i sprawi, że będzie bardziej rozświetlona.

Ciekawą formą łagodzenia opuchnięć, podkrążonych oczu, worków pod oczami i ogólnego przemęczania są zabiegi pielęgnacyjne przy użyciu kolb. Stymulują one mikrokrążenie, przez co opuchlizna szybciej schodzi, a kondycja skóry w okolicach oczu jest widocznie lepsza.

W Mielcu znajdziemy wiele gabinetów urody, które specjalizują się w wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych w okolicach oczu [https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html]. Szukając odpowiedniego gabinetu w internecie, wpisać trzeba w wyszukiwarkę internetową hasło: "kosmetyczka Mielec". Pojawi się wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadający nam salon.